25 липня 2019 р.

ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСТА РАДЕХІВ       

70 – річний ювілей відзначає Радехівська районна бібліотека для дітей. Її історія почалася у далекому 1947 році. Спочатку це був дитячий відділ в структурі районної бібліотеки. А вже з травня 1949 року з метою створення кращих умов для обслуговування школярів відділ був відокремлений із структури районної бібліотеки і одержав статус районної бібліотеки для дітей та юнацтва. Зусиллями невеличкого колективу був перенесений та упорядкований дитячий фонд бібліотеки. З 17 липня того ж року районна бібліотека для дітей та юнацтва  розпочинає обслуговування читачів.
       Очолювала дитячу бібліотеку в тої час Подобєд Ольга Василівна, а згодом Тарасовська Євгенія Андріївна. З’являються цікаві форми роботи з читачами, ведеться активна популяризація наявного бібліотечного фонду, створюються умови для інтелектуального спілкування читачів. Вивчаючи вимоги шкільної програми, бібліотекарі поповнюють бібліотечний фонд необхідною літературою, яка б допомогла задовольнити потребу юних читачів в одержанні додаткової інформації для навчання.  Масова робота дитячої бібліотеки здійснюється у співпраці з позашкільними та культурними закладами. В ті роки запроваджується вільний доступ читачів до бібліотечних фондів, з’являються рекомендаційні списки літератури. Багато зробили для вдосконалення роботи бібліотеки в тої час Вергун Стефанія Антонівна і Шуль Юлія Петрівна. Вони докладають максимум зусиль для повноцінного обслуговування читачів. Створення та використання довідково – бібліографічного апарату стало основою діяльності дитячої бібліотеки. Поглиблюється та  розширюється інформаційна робота.       
Перша на Львівщині Централізована Бібліотечна Система була створена в Радехівському районі у 1975 році.  Успішний досвід проведення бібліотечної централізації сприяв створенню на базі Радехівської ЦБС обласної Школи передового досвіду, яка допомогла практичному вирішенню іншими бібліотеками області усіх проблемних питань, пов’язаних з централізацією бібліотек на Львівщині. На базі Радехівської ЦБС неодноразово проводились навчальні семінари завідуючих міськими і районними бібліотеками, які готувалися до централізації.
     З 1975 року Центральну районну бібліотеку для дітей очолювала Загіней Ніна Миколаївна, яка вважала, що не можна зупинятися на досягнутому. Перед колективом  ставиться завдання охопити читанням дитяче населення міста, вдосконалити індивідуальну роботу з читачами. Бібліотека визначає нові шляхи розвитку, зростає її роль в організації змістовного дозвілля читачів: з’являються гуртки по інтересах. Набуває розвитку бібліотечне краєзнавство.
      У цей же період на базі Радехівської ЦБС була створена обласна школа передового досвіду. Розпочався якісно новий період діяльності бібліотеки, який поставив перед Центральною районною бібліотекою для дітей ряд принципових вимог щодо змісту їхньої роботи. В бібліотеці створюється бібліотечний театр «ЛЯЛЬКА І КНИГА», який працює і сьогодні, прилучаючи дітей до світу української літератури.

     З 90 – х років дитяча бібліотека  тісно співпрацює з громадськими організаціями, серед яких Союз Українок, Товариство «Просвіта», церковні громади…В умовах дефіциту державного фінансування ЦДБ знаходить оптимальний режим обслуговування читачів, вміло забезпечує стабільність своєї роботи. Колектив бібліотеки постійно бере участь у всіх міських та районних святах.
     Сьогодні дитяча бібліотека міста Радехова є культурним центром, де читачі можуть задовольнити свої потреби, провести змістовно дозвілля, поспілкуватися з друзями. Дитячу бібліотеку в місті люблять, знають Саме сюди  охоче йдуть діти, їх батьки, колеги з інших бібліотек за потрібною книгою, за порадою, або ж просто обговорити прочитану книгу.
         Приємно, коли у ювілейний день і сьогодні не забувають про вже оновлену, інтерактивну бібліотеку її користувачі.
         Детальніше слухайте слухайте випуск новин на місцевому радіо.

фото надано з архіву бібліотекиНемає коментарів:

Опублікувати коментар