Інновації оселилися в ...

Коли бібліотека не має меж
У часі війни, враховуючи усі небезпеки і дбаючи про своїх користувачів, бібліотека-філія с. Скнилів (Зимноводнівської сільської ТГ) сьогодні умовно не має власної "домівки". Обслуговування її читачів відбувається за принципом «доставка книг за читацьким запитом».

Найбільша тісна співпраця ведеться із Народним домом, храмом Преображення Господнього та активними мешканцями Скнилова. Разом проводиться підготовка до заходів, узгодження організаційних моментів та їх проведення.

Через неможливість використання приміщення бібліотеки для проведення заходів, продумуються альтернативні варіанти (власний будинок бібліотекаря, проведення заходів у Скнилівській гімназії, екскурсійні виїзди) та використовується приміщення катехитичної школи.

 

Робота бібліотеки-філії с.Скнилів, окрім обслуговування читачів, спрямована на патріотичне виховання дітей та молоді, збереження традицій, культурно-просвітницьку діяльність та проведення активного дозвілля.


З цією метою пропонують:

 ⁃ майстер-класи;

 ⁃ конкурси, вікторини, квести;
 ⁃ тематичні заходи;
 ⁃ читацькі чаювання;
 ⁃ флешмоби та акції;
 ⁃ зустрічі з цікавими людьми


  







Проєктуємо «Модель сучасної бібліотеки»

У закладах культури Львівщини запрацювали 9 сучасних інтерактивних, пізнавально-інформаційних просторів.

Бібліотеки с. Гранки-Кути, м. Стрий, с. Викоти, смт. Славське, с. Тухля, с. Волосянка, м. Моршин, м. Дрогобич, с. Бортники радо вітають найменших відвідувачів у оновлених дитячих кімнатах із пізнавальною літературою, забавками, пазлами, іграми та мультимедією. 
Бібліоняня - це сучасний ігровий простір для найменших відвідувачів. Проєкт орієнтований на внутрішньо переселених осіб та дітей позашкільного віку, які не потрапили у дошкільний заклад. Сучасний інтерактивний  простір допоможе внутрішньо переміщеним особам у їх реінтеграції в новому соціальному середовищі, зокрема, відновлення соціального статусу і формування установок щодо пристосування до нових умов, повернення до нормальної життєдіяльності, подолання психофізіологічних травм, стресового стану, соціальної апатії, втрати віри у майбутнє та позитивне сприйняття дійсності й формування активної життєвої позиції. 
Цей проєкт став можливим завдяки співпраці між дитячого фонду ООН Unicef для кожної дитини та Львівською обласною військовою адміністрацією. 






Нове обличчя бібліотек Новороздільської МТГ: яке воно сьогодні?
Пропонуємо інтерв`ю  керівника комунального закладу «Публічні бібліотеки» Новороздільської міської ради Галини Василівни ПРИРІЗ, яке вона дала «Віснику Розділля» напередодні професійного свята – Всеукраїнський день бібліотек.

      https://visrozdil.lviv.ua/2023/10/02/galyna-pryriz-kozhna-knyga-tse-velykyj-svit/

Тішимось інновативним змінам у бібліотеках цієї громани, професійному зростанню колег і радіємо, що є частково причетними… Так тримати!

 




Газета «Твоя бібліотек@» - це творча ініціатива
користувачів Сокальскої районної бібліотеки для дітей









Цікавий інноваційний досвід, співпраця талановитих читачів і бібліотекарів. Репортажі, інтерв`ю, тематичні розвідки, неординарні ініціативи, проби пера, книжкові новинки-рекомендації, кумедні вислови і кросворд для інтелектуального дозвілля – усе на сторінках газети.
Перелічимо лишень основні рубрики:
News ("примірка професій")
Книжкові новинки (звернути увагу, почитати)
Зіркова сторінка (інтерв`ю: гості, відомі гурти Сокальщини)
Найкращі читачі (щомісяця за кількістю прочитаних книг в бібліотеці обирається найкращий читач)
Творчі долоньки (творчість дітей-твори, роботи)
Подорожі (цікаві факти)
Позитивк@ (кумедні вислови читачів)
Кросворд
Приємно гортати видання, бібліотека живе життям своїх читачів.




Креативні колеги-бібліотекарі на Жовківщині не лише в роботі, але й у цікавому пізнавальному дозвіллі ...
З метою відзначення 160-річчя від дня народження  І.Я. Франка, вони здійснили  веломандрівку «Іван Франко–шляхами Розточчя», яка пролягла маршрутом: Жовква – Стара  Скварява – Нова Скварява. Як виявилось ці місця зберегли пам`ять і тісно пов’язані із життям та творчістю Каменяра на Жовківщині.
Пропонуємо фоторепортаж.





флешмоб – читали твори Івана Франка
У подорожі взяли участь – керівник відділу культури   і туризму - Галина Фесюк, завідувачі бібліотек – філій сіл: Смереків,  Мацошин,  Глинсько,  Стара Скварява, Нова  Скварява,  Мокротин, Крехів; директор  Жовківської ЦБС –  Марія Довгань, працівники ЦРДБ - Надія Хомишин, Марія Токарчук, методисти ЦРБС – Наталя Шимкович, Любов Ковцун, завідуючі Народними домами сіл В’язова, Стара  Скварява. 
За матеріалом колег

P.S. У ці вихідні, 1-2 жовтня, у Жовкві відбулись святкування з нагоди Дня міста.





А чи знаєте Ви про що мріють діти?

Тоді просимо відвідати нашу бібліотеку...
У Жовківській районній бібліотеці для дітей  
маленькі користувачі оформили плакат зі своїми побажаннями 

Серед мрій - "живий куточок" у бібліотеці...
За матеріалом колег




Моделюємо по-бібліотечному...
Якщо хочете потрапити у світ творчих і креативних людей, завітайте до бібліотек міст Стебника і Стрия ...
Наші колеги великі умільці  у створенні комфортного простору для малечі. Таку цікаву зелену релаксійно-ігрову зону для читайликів створили працівники бібліотеки-філії міста Стебника, що на Дрогобиччині.


А найкраща реклама про події з бібліотечного життя - постер (плакат), який підготували колеги-"дизайнери" з дитячої бібліотеки-філії № 6 міста Стрия.
Отож, уміємо відпочивати і святкувати...





У Стрийській районній бібліотеці для дітей стартував літературно-відпочинковий проект "Ми хочемо, щоб літо було книгами зігріте" 



Нещодавно бібліотека перетворилась на виставковий майданчик–галерею. 
Відбулась неординара подія - презентація малюнків читачки третьокласниці Олічки Андруневчин "Я люблю читати, Я люблю малювати"


















Виставка малюнків буде експонуватися протягом літа, а всіх читачів бібліотекарі запрошують презентувати свої творчі доробки і звичайно читати, адже у книжки немає канікул... 




Дитячі малюнки з Дрогобича дають військовим віру в себе
 
                    

Працівники міської бібліотеки для дітей Дрогобича передали малюнки своїх небайдужих і талановитих читачів захисникам України, воїнам АТО. Волонтер Андрій Витрикуш охоче погодився виконати обов`язки «листоноші».


Співпраця з волонтером налагоджена і на майбутнє. Дитячі привітики, сувеніри, малюнки обов`язково знайдуть своїх адресатів.
За матеріалом
Марії Курус,
завідуючої МБД
м. Дрогобича




Любов до солодкого і до сюрпризів підштовхнула дитячих бібліотекарів міста Трускавця до креативної ідеї – «цукеркової вікторини».



Трускавецька міська бібліотека для дітей з читачами, учнями 4–Б класу СЗШ №2 (класовод Ганна Кекіс), провела незвичайну вікторину по творчості Г.К. Андерсена. Діти витягували цукерки, в яких були загорнуті запитання вікторини. Було дуже цікаво і змістовно: згадати героїв прочитаних казок та обговорити вчинки, які можливі і у реальному житті. 
Цього разу бібліотека знайшла багато нових користувачів і шанувальників.




Дрогобич запрошує в ігрове «містечко»
Тема зонування у дизайні приміщення - дитячі майданчики, ігрові куточки - активно впроваджується у практику роботи дитячих бібліотек і не тільки. Таке ігрове «містечко» постало у бібліотеці-філії № 8 Дрогобицької МЦБС, де завжи багато охочих до читання і цікавих інтелектуальних розваг …






Сучасна бібліотека, котра обслуговує дітей, поряд зі своєю основною функцією – надання максимального доступу до інформації – має також сприяти постійному задоволенню культурних та дозвіллєвих потреб юних читачів.
         Сьогодні бібліотекарів хвилює те, що престиж читання знижується. Аби запобігти цій тенденції, вони намагаються залучити дітей до роботи у різноманітних клубах, об`єднаннях за інтересами, до участі у масових заходах, стимулюючи тим самим творчу активність читачів. Тому  бібліотека для дитини повинна перетворитись на місце, де вона зможе реалізувати свої вміння, творчі нахили, таланти.
         Саме про цікавий досвід - створення лялькового театру при Ракобовтівській сільській бібліотеці Буської ЦБС (Львівщина) - ми хочемо розповісти. Очолює заклад Марія Смолінська – спеціаліст з багаторічним стажем, чималим досвідом роботи, а основне – з величезним прагненням зробити відпочинок читача цікавим та різнобічним. Це змушує її шукати нові форми роботи, за допомогою яких діти активно сприймають інформацію про героїв, авторів книг. Так у неї виник задум створення лялькового театру «Казкарик». Його девізом став вислів «Нам без книг ніяк не можна», а метою і завданням – виховання любові до книги, до рідної мови, до мистецтва через засоби лялькового театру.
         Напередодні з читачами були проведені індивідуальні бесіди, в ході яких бібліотекар намагалась виявити талановитих, артистичних дітей, котрі мали бажання брати участь у роботі лялькового театру.
         Згодом Марія Іванівна підготувала і провела чотири майстер – класи з виготовлення пальчикових ляльок. Цьому передував пошук відповідної інформації в Інтернеті, збір дітьми і бібліотекарем різноманітних матеріалів для виготовлення казкових персонажів.
         Прем`єрою української народної казки «Рукавичка» у червні 2013 року розпочав свою роботу театр «Казкарик». Для багатьох сільських дітей постановка казки була першим знайомством з театральним мистецтвом, де діти були не лише глядачами, але й безпосередніми виконавцями лялькового дійства. На прем`єрі, окрім дітей,  були присутні батьки, вчителі, які стали першими поціновувачами акторської майстерності дітей. Після вистави цар звірів Лев Львович загадував дітям загадки, присвячені персонажам українських народних казок. Також діти взяли участь у казковій вікторині «Загублена річ», де продемонстрували свої знання в царині народної творчості.
         У театрі «Казкарик» є 5 постійних учасників – дітей 5-6 класів. До роботи в театрі залучаються дорослі та інші діти, коли є потреба. На сьогоднішній день діти підготували сім вистав. Окрім «Рукавички», було поставлено п`єси «Колобок», «Пан Коцький», «Ріпка», «Кривенька качечка», «Коза-дереза», «Мийдодір» (за мотивами твору К. Чуковського), а також сучасна «Казка про дівчинку, яка нічого не хотіла  робити». Інсценівки цих казок розкривають художній твір у зорових образах, вони впливають на глядача цілим комплексом художніх засобів. Тут вдало поєднується застосування художнього слова і наочного образу – ляльки, музичного озвучення і декорації.
         Окрім роботи з ляльками, бібліотекар також організувала драматичний гурток, до складу якого входять дев`ятеро дітей середнього і старшого шкільного віку, а також дорослі читачі. Обираючи п`єсу для постановки, Марія Іванівна намагається вивчити смаки читачів, разом з ними обговорити той чи інший твір і лише після цього приступає до розподілу ролей. Бібліотекар прагне, аби з кожної поставленої вистави читачі зробили правильні морально – виховні висновки. При виборі репертуару бібліотекарю у пригоді стала поетична збірка «Мамина молитва» Стефанії Лепех. Ім`я цієї авторки на літературному небосхилі з`явилось не так давно. У 2007 році вийшла друком її перша поетична збірка «З вірою і любов`ю», яку складали твори релігійної та патріотичної тематики. Стефанія Лепех опоетизувала 6 біблійних легенд, серед яких поетична вистава «Блудний син». Гуртківці з ентузіазмом взялися за розучування ролей. Успіх цієї постановки посприяв тому, що згодом діти взялися за нову інсценівку тієї ж авторки -  «Казку про Колобка» («Із життя крутого хлопця»). Мораль вистави змушує дітей змалку привчатися до праці, висміюються такі людські вади, як ледарство, невігластво, байдужість, що притаманні головному герою п`єси, – крутому хлопцеві на прізвисько Колобок. Діти дійшли  висновку, що, погано навчаючись у школі, Колобок у дорослому житті став лікарем – невдахою, – над котрим насміхались його пацієнти. Цьогоріч  з нагоди святкування 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка М. Смолінська підготувала з гуртківцями п`єсу «Наймичка». Цю виставу було поставлено на сцені сільського Народного дому, до якого зійшлася численна громада. Глядачі мали можливість ще раз доторкнутись глибин драматургії  Великого Кобзаря, а гуртківці  - внести свою лепту у вінок шани Т. Шевченку.
         Бібліотекар стверджує, що участь читачів у виставах допомагає кожному з них відчути свою значущість, реалізувати свої творчі здібності, позбутися певних комплексів. А участьу лялькових виставах викликає як в учасників, так і в глядачів не лише захоплення дійством, але й бажання перечитати той чи інший твір автора.
         Театр у бібліотеці – це не лише засіб розваги, але й  засіб виховання, це – своєрідне відтворення художнього тексту.
         Ляльки у бібліотеці вміють все робити, а найголовніше – вести розмову з читачами. Вони також допомагають бібліотекарю провести бібліотечно – бібліографічні заняття, огляди літератури, презентації книг.
         Ефективне використання лялькових спектаклів у роботі бібліотеки сприяє естетичному, моральному вихованню читачів, допомагає дітям творчо мислити, збагачуватись новими знаннями, а також виявляти свої здібності і реалізувати свою фантазію.
         Марія Смолінська переконана, що залучення дітей до театральних дійств є однією з функцій сучасної бібліотеки, яка сприяє тому, щоб зробити дозвілля дитини не лише приємним і цікавим, але й змістовним.

                                                                           Галина  Гораль,
                                                                            заст. дректора Буської ЦБС
                                                                            по роботі з дітьми



Майстерно працюють наші колеги з Пустомитівської районної бібліотеки для дітей  у блогосфері...






Це не тільки вдале фото і цікавинки з Інтернету, але й змонтований ролик, який гостинно запросить у гості до книгозбірні, привітає зі святом велику спільноту... 



В Бродівській районній бібліотеці для дітей стартував новий, цікавий проект «Бібліотека в ефірі»



Цікаві ідеї в роботі з різними групами читачів пропонує  завідуюча бібліотекою села Кути, що на Стрийщині, Мацюняк Люба Остапівна.
Отож знайомтесь, переймайте досвід...

До загально обласного Дня читання відбулось читання  вголос творів Т. Г. Шевченка «Співуче Тарасове слово джерельцем струмує в мені».


До Дня матері проведено свято матері «Уклін тобі, кохана ненько», під час якого діти підготували святкові привітання, квіти і власноруч виготовлені подарунки для своїх матусь.


Під час літніх канікул в рамках районного літературно - відпочинкового проекту «Літо, книга і Я – друзі» проводились літературні смаколики «Книга на десерт».


До святкування свята Івана Купала проведено майстер – клас «Квіти збирала у вінок вплітала».


До сторіччя заснування Легіону Українських Січових Стрільців пройшло голосне читання творів М. Майорського «Таємничий посланець», В. Жуковецької «Стрільчик», Марійки Підгірянки «Стрілецька могила».





За матеріалами
заступника директора
Стрийської РЦБС
 по роботі з дітьми
Світлани Зборовської


Бібліотечний простір для дітей вдало облаштували колеги з міста Броди. Тут в районній бібліотеці для дітей створено  відпочинкову зону "Бібліомайданчик", яка особливо популярна серед найменших користувачів книгозбірні.



Серед див дизайну в інтер’єрі бібліотеки - "Бібліокамін", де проходять літературні читання для  дітей. "Бібліокамін"  - це ще й цікавий закапелок, де читачайлики відпочивають від роботи за комп’ютером.









Завдяки партнерській співпраці та спонсорській допомозі приватного підприємця В.Тимків  Бродівська районна бібліотека для дітей  оновила свій фасад  інформаційним банером. 
Тепер колеги так запрошують усіх бажаючих до бібліотеки!


За матеріалом
заступника директора РЦБС
по роботі з дітьми
Ніни Беднарчук,
м. Броди.

Читати далі...

Немає коментарів:

Дописати коментар