20 жовтня 2014 р.

ШЕВЧЕНКІАНА ЛЬВІВЩИНИ

м. Городок
Пам’ятник Кобзарю  відкрили 24 серпня 1971 року. Автором роботи - львівський скульптор Василь Ордехівський.           
Спочатку погруддя планували встановити на вулиці Тараса Шевченка, але районний архітектор Тарас Ільчишин домігся, щоб пам’ятник все ж таки встановили на центральній площі міста.

смт.Великий Любінь

Почав свою історію пам’ятник ще у 1992 році на території Львівського заводу комунального устаткування, де був встановлений  з нагоди першої річниці Незалежності  України колективом підприємства. На жаль, виробництво зазнало краху  з цілої низки причин, і погруддя юного Тараса чекала гірка доля забуття і занедбання. У 2000 році до тодішнього голови селищної ради Я. Юрчака звернувся  громадський діяч В.Мацелюх, якого непокоїв стан пам’ятника. Активний краянин і запропонував  подарувати погруддю шанс на достойне майбутнє. На прохання громади Великого Любеня й розпочалися перемовини, внаслідок яких було прийнято ухвалу про безкоштовну передачу громаді пам’ятника для встановлення на території курортного містечка.
З 30 жовтня 2004 року на площі, що поблизу міської лікарні, з високого постамента гордо споглядає на свій народ український Геній. На бронзовій таблиці у вигляді палітри – напис «Тарас Шевченко».

с.Вовчухи

Виготовлений у львівському Державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва ім.І.Труша, як дипломна робота бакалаврів Лариси Романишин і Андрія Фешера. Керівники дипломного проекту, викладачі коледжу, члени Національної спілки художників Олнександр Гавюк, Ярослав Троцько. Консультант з архітектури Юліан Квасниця.
Кошти на виконання скульптури надали вихідці з села: Василь Откович, Мирослав Откович, Михайло Макар.  Будівельні роботи, упорядкування площі забезпечив сільський голова Любомир Галів з громадою села.

с. Градівка


На початку села всіх вітає пам’ятник Тарасу Шевченку, який споруджено 6 вересня 1964 року. Це був на той час перший пам’ятник Кобзареві на Городоччині, збудований коштом сільської громади під наполегливим керівництвом Івана Павловича Бучківського, який, побувавши в Каневі на Тарасовій могилі, взяв звідти грудочку землі і поклявся, що збудує у Градівці пам’ятник Шевченку. Хоч як КГБ залякувало п. Івана Бучківського, але він все-таки зорганізував громаду – кожен мешканець села жертвував на благодійну справу. Це будівництво почалося всупереч забороні влади. А відкрили пам’ятник до 150-річчя з дня народження Кобзаря.

с. Завидовичі


Б. Тимчишин і Я. Мацієвський (місцеві патріоти) у Львові оглянули виставку проектів пам`ятників Т. Шевченка вподобали собі саме цей проект. У1992 році пам’ятник був відкритий.с. Заверещиця


Пам’ятник встановлений в 2009 році на честь 10-ої річниці школи на подвір’ї Заверешицької ЗОШ І-ІІІ ст. «Берегиня».
Скульптор - Петро Федорович Штаєр. Спонсор – бюст – Паньків Ярослав Михайлович, граніт – Пітко Ярослав Михайлович.

с. Мшана


Пам'ятник Кобзареві побудований 22 травня 2008 р. Скульптор Петро Штаєр, спонсорами були Ярослав Паньків та Ігор Комендант. Ініціатором пам'ятника була громада с. Мшана.с. ПідзвіринецьВстановлений в 1992 році. Автор - скульптор уродженець с.Підзвіринець Кордияка Михайло Миколайович.
с. Суховоля


Ініціатором благородної справи став осередок Товариства української мови імені Т.Г.Шевченка. У день 177 роковини від дня народження Кобзаря відбулось урочисте відкриття пам’ятнику.
Сульптор пам’ятника – член Спілки художників України Анатолій Мокревський.

с. Хишевичі

В січні 1991р. на зібранні сільського осередку народного руху виник задум спорудити пам’ятник Тарасу Шевченку, Євгену Желахівському та відновити могилу Борцям за волю України.
Тоді і вирішили відрядити активних членів руху до м.Ковеля до свого земляка-скульптора, художника Василя Михайловича Кравця, який зразу ж погодився безкоштовно виготовити для свого села погруддя Кобзаря.
І в літку 1997 року пам’ятник Тарасу Шевченку був споруджений в центрі села Хишевичі на роздоріжжі.


Немає коментарів:

Дописати коментар