5 травня 2014 р.

Речники сімейства кротів

     Під такою назвою пропонуємо Вам наступну «ідею» - методичну закладку із серії «Бібліотрансформер».


2013 року премією «Книга року BBC» було відзначено дитячу книжку Тараса  і Мар'яни Прохасько «Хто зробить сніг». Це спільний проект подружжя як дитячого письменника, автора і ілюстратора.
А ще видання було удостоєне відзнакою малого журі «Книжковий дизайн» на 20 Форумі видавців у Львові.


Прохасько, Мар’яна, Прохасько, Тарас. Хто зробить сніг / М. Прохасько, Т. Прохасько; ілюстр. М. Прохасько. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2013. - 71с., ілюстр. 
Казка «Хто зробить сніг» - це розповідь про сім`ю кротів із Букового лісу, їхній побут та дозвілля, звички та характери, традиції на тлі чотирьох пір року: весни, літа, осені, зими. Вона описує гармонійне сімейне життя, спокійні, радісні будні. Повчаючи, якими повинні бути сімейні відносини: мама-тато, батьки-діти, брати-сестри. Автори намагаються доступно пояснити складні поняття хвороби та смерті, проблем покинутих або загублених дітей.
Книга про тварин, але їхнє повсякденне життя нагадує життя людей, що близьке кожній дитині.  Герої  уособлюють собою позитивні риси та вчать любові, доброти, турботи, відкритості до світу, взаємодопомоги та щирості.
У бібліотеці за цією книгою можна провести – «Урок доброти», урок «Сімейні цінності»; презентацію; обговорення прочитаного; цикл бесід. Розробка вікторини за змістом (наприклад, «Історія імен кротенят»), за ілюстраціями спонукатиме дітей до усвідомлення прочитаного.
Казка «Хто зробить сніг» є дебютом подружжя Прохаськів у дитячій прозі, тому малим читайликам буде цікава зустріч з авторами, інтер`ю з ними.
Якщо діти читатимуть такі добрі книжки, то неодмінно виростуть хорошими людьми. Залюбки рекомендуємо це видання і дорослим.
Автори ж обіцяють продовжити історію про життя кротенят, які в наступних книжках підростатимуть.
     Ім`я Тараса Прохаська належить до когорти сучасних українських письменників. Дорослому читачеві він цікавий як автор відвертої прози, жанру есе.
     Народився Тарас Прохасько  16 травня 1968 у місті Івано-Франківськ. Стати письменником вирішив в 12 років. Однак вибір фаху спочатку був іншого напрямку. У 1992 році закінчив  біологічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка.
До літературного дебюту Прохаська належить оповідання «Спалене літо», яке було опубліковане у часописі «Четвер» (Івано-Франківськ). Відома серія його внутрішньо-інтимних переживань «FM „Галичина“» та «Порт Франківськ», які мають, дещо, притчевий характер і написані у формі щоденника. Член Асоціації українських письменників.
Тарас Прохасько часто бере участь у різних мистецьких перформансах. У 2009 року він, разом із іншими - Юрієм Андруховичем, Юрком Іздриком, Володимиром Єшкілєвим, Софією Андрухович - був залучений у проекті «БОМЖ» («Без Ознак Мистецького Життя»)
Ростислава Шпука, у серпні 2010 в рамках музично-літературного діалогу під час фестивалю «Порто-Франко», -  читав уривок з роману Станіслава Вінценза «На високій полонині» на руїнах Пнівського замку. Працює в «Галицькому кореспонденті».
Тарас Прохасько є лауреатом премії видавництва «Смолоскип» (1997), літературної премії імені Джозефа Конрада (заснована Польським інститутом у Києві); у 2006 році — перше місце у номінації «Белетристика» за книгу «З цього можна було б зробити кілька оповідань», у 2007 — третє місце у номінації «Документалістика» за книгу «Порт Франківськ». 2011 року книгу Тараса Прохаська «БотакЄ» було визнано Книгою року.

Одружений, має двох синів.  Дружина,  Мар'яна Прохасько, народилася в місті Ужгород 1976 року. У дитячому віці разом з батьками переїхала до Івано-Франківська. У 1998 році закінчила англійську філологію Прикарпатського університету. З того часу займається індивідуальним викладанням англійської мови дітям різного віку та перекладами.
Немає коментарів:

Дописати коментар