8 травня 2015 р.

400 років бібліотечної арифметики

Що таке хороша бібліотека?
Гарні фонди, комфортне приміщення, сучасне обладнання і звичайно ж, люди - бібліотекарі, які присвятили своїй бібліотеці роки самовідданої праці. Ті, які зберігають традиції і вчать молодих, які не зрадили своєму фаху у найтяжчі часи, для яких бібліотека – це доля, покликання і життя. Наша розповідь – про ветеранів нашої бібліотеки – Львівської обласної бібліотеки для дітей.


…Напевно, не так багато знайдеться людей, у яких за 53 роки праці в трудовій книжці лише один запис про місце роботи. У нашому колективі така людина є. Це Олександра Іванівна Купіна, яка у далекому 1962 році випускницею школи прийшла до Львівської обласної бібліотеки для дітей. Бібліотечній справі Олександра Купіна віддала 50 років свого життя, сповненого радощами, професійними здобутками… А ще вона ніколи й думки не допускала, аби змінити місце праці, залишаючись вірною рідній бібліотеці.

А через руки цієї людини пройшла кожна бібліотечна книжка. Вона досконало знає фонд бібліотеки і не боїться труднощів і темних закутків книгосховищ. Це Любов Василівна Мудрик. 41 рік працює Любов Василівна у нашій бібліотеці, і вже 32 роки – завідувач відділу зберігання фондів.

Сміливість, відвертість, вміння відстоювати професійні та соціальні інтереси колективу, здатність об’єднувати людей – це все про Вікторію Василівну Кениз, яка 39 років віддала нашій бібліотеці. Саме тому більше двадцяти років вона була головою профспілкового комітету. А ще – Вікторія Василівна – з династії бібліотекарів. Тут працювала її мати, а сьогодні продовжують сімейну традицію Вікторія Василівна та її син Віктор.

Сьогодні тяжко уявити життя нашої бібліотеки без Свєтач Ірини Адольфівни. 35 років присвятила вона бібліотеці, працелюбна, активна і життєрадісна, вона подає приклад відданості рідній бібліотеці нашій молоді.

За 34 роки праці в бібліотеці Олена Сергіївна Марчук працювала на багатьох ділянках: починала гардеробницею, після закінчення інституту працювала у відділі обслуговування, була бібліотекарем, бібліографом. Саме тому вона стала професіоналом високої проби і зараз очолює відділ комплектування фондів.

Чесна, принципова, людина широкої душі, небайдужа до людського горя, і соціальної несправедливості – це все про Надію Богданівну Лавринів, завідувача відділу обслуговування читачів – учнів 5-9класів, яка 34 роки працює в бібліотеці. Про таких, як вона, ще кажуть: професіонал з великої літери, справжній знавець літератури. Вдалі книжкові виставки, вишуканий дизайн, затишок, створений її руками, нікого не залишають байдужими.

Любов Стефанівна Сташко в бібліотеці працює 31 рік і вже багато років опікується дитячими бібліотеками Львівщини. Немає в області такої дитячої книгозбірні, куди б за роки свої роботи не завітала Любов Стефанівна. ЇЇ характерна риса – мобільність та постійна потреба у підвищенні свого професійного рівня. Кожне службове відрядження – це не тільки обмін досвідом з колегами, а й впровадження інноваційних елементів у практику роботи ЦБС області.
Свою трудову діяльність Лариса Лугова розпочала 1978 року в бібліотеці-філії № 22 Львівської МЦБС для дітей. Стрімко крокуючи професійними сходинками від бібліотекаря до завідувача філії, набуває бібліотечного досвіду, формує власний погляд на шляхи розвитку бібліотечного обслуговування. У 1985 році Ларису Анатоліївну Лугову запрошують на посаду заступника директора Львівської обласної бібліотеки для дітей. І вже 30 років Лариса Анатоліївна працює в обласній бібліотеці для дітей, а з жовтня 2010 року - очолює бібліотеку.
         Принципова, вимоглива, креативна, вона по праву користується повагою всього колективу, бібліотечної спільноти Львова та України. 2009 року Ларису Лугову обирають членом Президії УБА, враховуючи її великий авторитет у бібліотечних колах, і в цей же рік їй присвоюють звання «Заслужений працівник культури».
    27 років творчого неспокою, пошуків нового, постійне навчання і самовдосконалення. Кожне завдання у сфері новітніх технологій може вирішити Кремньова Олена Юріївна – адже вона гуру свої справи.  Не зупинятися – ось життєве кредо Олени Юріївни, бо вона – непересічна особистість, наставник і приклад для молодих.

         У кожного міста є свої легенди. У нашому древньому Львові багато легенд про левів, які лягли в основу цікавого проекту «Леотека», ініціатором якого була  Валентина Дмитрівна Шевченко. За 25 років, що Валентина Дмитрівна працює в бібліотеці, виросли покоління читачів, але й сьогодні всі заходи, які вона проводить для читачів - цікаві, незвичайні, завжди мають якусь ігрову «родзинку», елемент, що стимулює дітей до читання. А ще вона гарна господиня, дбайлива, уміла рукодільниця.

Бібліотекарем мріяла стати з дитинства і вже відсвяткувала «срібний ювілей» роботи в нашій бібліотеці. Але, крім улюбленої професії має справжній талант  письменника. Її чудові дописи на блозі «Жизнь и жизнь» у ЖЖ всі читали із захопленням, і, як підсумок (не підсумок, а, скоріше, початок письменницької кар’єри) – публікація оповідань Ірини Григорівни Мордовенко (Показанової) у книзі «Львів. Львів’янки. Любов».

…Якщо ми складемо трудові роки всіх, про кого написано вище, вийде майже 400 років. Ціла епоха, декілька поколінь, тисячі читачів, сотні тисяч книг. 400 років любові. До справжньої літератури, до обраного фаху, а, головне, - до дітей. Які вперше переступають поріг бібліотеки і яким ми посміхаємось і говоримо: «Привіт! Це – твоя бібліотека!». І неважливо, в якому відділі цієї бібліотеки ми працюємо. Вона – наше життя!

Але ми ще не розповіли вам про нашу бібліотечну молодь :) … 

Немає коментарів:

Дописати коментар