«Казка
– це свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки і мови»
За матеріалом колег
Читати далі...
«Казка
– це свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки і мови»
За матеріалом колег
Сьогодні
серія методичних закладок «Час на книги…» презентує книги для дітей з
неймовірно фантастичним сюжетом!
Мельник, Петро. Дивовижна подорож Соні й Асі на Козацьку Січ / П. Мельник ; худож. Ф. Лагно. – Кропивницький : ТОВ «Імекс-ЛТД», 2019. – 100 с.—(серія «Кулінарна казка»).
У ній читачі фантастичним чином помандрують до Вольностей Війська Запорозького. Казка як і попередні історії, показує, як непросто знайти спільну мову й подружитися з людьми з іншої епохи. Цікаво, що допомогти в цьому може не тільки знання мови, звичаїв, традицій різних народів, їхньої історії чи якісь там дипломатичні навички, а й... кулінарія.
Це основний месендж для бібліотек і бібліотекарів як року минулого так і теперішнього. Команда ВГО Українська бібліотечна асоціація нещодавно презентувала український переклад посібника "Дизайн-мислення для бібліотекарів".
Завантажити його та дізнатись більше про методологію Ви можете тут - http://library.chytomo.com/
Крім
того на даному сайті Ви ознайомитесь та надихнетесь досвідом
інноваційних послуг у бібліотеках України та Білорусі.
Читайте, використовуйте дану методологію та розвивайте нові бібліотечні послуги у своїх бібліотеках!
Рік
закінчився, а список переможців поповнюється!
Комітет
із присудження Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за
літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва оголосив переможців тут.
2020 рік, безперечно, був непростим для книжкової галузі в Україні. Через пандемію був скасований “Книжковий Арсенал”, BookForum перевели в онлайн-формат, не відбулися також десятки інших фестивалів, презентацій і зустрічей з письменниками. Але на тлі всіх цих викликів для культури і загальної непевності, в якій опинилися кожен із нас, наша країна і світ загалом, у нас не зникла, а навпаки, зросла потреба у книжках, в яких ми шукали відповіді на актуальні питання, які допомагали нам бачити зв’язки поміж нашим минулим і сьогоденням, дарували нам радість спілкування і близькості з найріднішими, які захоплювали і розраджували.
Члени Українського ПЕН уже втретє упорядкували список із найкращими українськими книжками року, щоби запропонувати зріз найважливіших вітчизняних видань – і для фахівців, і для звичайних читачів. У цьому списку 176 книжок, які створили для нас українські письменники, видавці, перекладачі, ілюстратори, журналісти, упорядники й редактори.
Пропонуємо ознайомитись із списком найкращих тут.