14 квітня 2015 р.

“Навздогін книзі”

Науково-методичний відділ Львівської обласної бібліотеки для дітей у 2015 році під такою назвою започаткував нову серію методичних закладок
Пропонуємо до уваги перший випуск видання...
Мета закладки: популяризація виданнь, що надійшли у дитячі бібліотеки Львівщини в рамках Обласної програми поповнення бібліотечних фондів; покращити роботу колег-бібліотекарів у рекламі книги, читання.

Брекке, Пол. Наша життєдайна зірка – Сонце. Книжка фактів для дітей та юнацтва : науково-популярне видання / Пол Брекке. – К. : Грані-Т,  2014. – 164 с., іл.

Кажуть, якщо полічити всі піщинки на Землі, то зірок у Всесвіті буде у 100 разів більше. Сонце – одна з приблизно 200 мільярдів зірок Чумацького Шляху, середньої величини, яка  має 4,6 мільярда років, і розташована від нашої планети на відстані 150 мільйонів кілометрів. Це головне джерело енергії, яку ми використовуємо щодня. Його потенціал, за переконанням вчених, розрахований на майбутні 5 мільярдів років. Сонце – об`єкт на небі, який усі можуть бачити, але ніхто не може роздивитися...
Допитливі українські школярі, читачі районних дитячих бібліотек Львівщини мають шанс ближче познайомитися з цим світилом – гігантською зіркою, завдяки якій на нашій планеті зародилося життя.  Для цього їм не потрібно чекати багато років і ставати науковцями чи астронавтами. Допоможе у цьому цікава і пізнавальна книга норвезького астрофізика Пола Брекке “Наша життєдайна зірка – Сонце”, яка вийшла українською мовою у видавництві “Грані-Т” та посіла почесне місце в номінації “Підліткова та юнацька література” за версією Всеукраїнського рейтинґу “Книжка року’2014”. Добір яскравих фактів, фото і схем відкриє юним природознавцям шлях до пізнання безлічі років історії Космосу та безлічі космічних тіл, хімічних реакцій та фізичних явищ, можливо спонукає до власного дослідження і наукових прогнозів. Наприкінці видання є список цікавих інтернет-ресурсів,  які допоможуть читачеві більше дізнатися про Сонце.
Книга-довідник, книга фактів є джерелом ідей в роботі бібліотеки і бібліотекаря зокрема.
      Рекомендуємо розробити гру-подорож за її змістом, вікторину  “10 фактів про Сонце”, “Відомі дослідники гарячого світила минулого і сучасності”, “Погляд у Космос: прилади, що спостерігають за Сонцем”, “Сонце і життя на Землі” (теми орієнтовні); “Обсерваторії, що вивчають Сонце”(слайд-презентація може стати цікавим доповнення до масового заходу); презентацію книги. Видання є змістовним для розробки виставок різного плану (презентація, запитання-відповідь та ін.). Вечір-зустріч з людьми, завдяки яким книга побачила світ, стане ще однією мандрівкою у світ науки.
Над книгою попрацювали львів`яни. Переклала з норвезької Наталя Іваничук, викладач Львівського національного університету ім. Івана Франка, а голова Львівського астрономічного товариства, астрофізик Любов Янків-Вітковська здійснила її наукове редагування. 

Немає коментарів:

Дописати коментар