13 червня 2014 р.

Методичний фрістайл "З портфеля досвіченого бібліотекаря"

Важливою ланкою у роботі сучасних бібліотек є краєзнавство, завдяки йому відновлюється і зберігається історія краю, місцевості, зв'язок поколінь.

Цікавим напрацюваннями у цій царині ділиться колега з мальовничого села Словіта, що на Золочівщині. Саме тут, у сільській бібліотеці діє розгорнута інформаційно-ілюстративна виставка: «Моє село, де серця рідна пристань», де представлені архівні документи, символіка, розповіді старожилів села, історія найстарішого монастиря Галичини, легенди про Святу гору та горб Кізя, духовні обереги. Рукописні матеріали про походження деяких родин до уваги відвідувачів надала місцевий краєзнавець, історик Марія Занік.

Звичаї та традиції села висвітлює «Галерея старої фотографії». Виставка «Видатні люди села» розповідає про художників Володимира Палажія, Йосипа Колодія та Дмитра Захарчука, творчість яких відома далеко за межами України. Нещодавно вона поповнилась  новими матеріалами про односельчанина, співака Віктора Гембару, якому присвоєно звання Заслуженого артиста естрадного мистецтва України.
Особливе місце серед форм популяризації займають краєзнавчі читання «Мамине джерело», «Оповідання Ірини Михайловської для дітей», «Туга за рідною землею поетів-емігрантів Теодора Корецького та Дмитра Захарчука», «Народознавство», під час яких вивчається історія краю, здійснюється презентація творів письменників, поетів-земляків. Години краєзнавства: «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм», «Чи знаєш ти свій рідний край», «Рідкісні рослини своєї місцевості» є вагомим доповнення до оформлених виставок.

В бібліотеці діє краєзнавчий куток «Із скарбів народних», де зібрано стародавній одяг та вишиті рушники. Куток поповнюється новими речами домашнього вжитку, що надає інтерєру бібліотеки місцевого колориту.
В 2012 році відбулися святкування з нагоди 570-річчя з дня першої писемної згадки про Словіту. 

Бібліотека брала активну участь у підготовці і проведенні свята: були надані матеріали з історії села, роздруковано буклет «Словіті – 570», речами з краєзнавчого кутка відтворено інтер’єр стародавньої хати.
Така активна пошукова і дослідна краєзнавча робота бібліотеки гуртує довкола читачів, доводить її значимість у житті громади села. 

Немає коментарів:

Дописати коментар